Okolica

WISŁA  - PERŁA BESKIDÓW - miasto, w woj. śląskim, w Beskidzie Śląskim, u źródeł Wisły. Ośrodek turystyczno wypoczynkowy i sportów zimowych. Specyficzne i nader korzystne walory klimatyczne pozwalają doskonale wypocząć. W pobliżu i nie dużej odleglości od ośrodka są trzy skocznie narciarskie:

  • duża skocznia K-120 im. Adama Małysza w Malince
  • skocznia w Łabajowie
  • mała skocznia igielitowa w Centrum


Dookoła obiektu znajdują się  liczne szlaki turytyczne i wyciągi narciarskie :


  • Wyciąg Cieńków kanapowy - 968m
  • Wyciąg Nowa Osada kanapowy - 1300m , 960m , 160m
  • Wyciąg Klepki kanapowy - 600m i 200m 

 

 

 

 

 

 

 

Wisła Malinka - Jedna z najbardziej rozległych dolin miasta Wisła. Zajmuje północno-wschodnią część miasta i jest położona po obu stronach potoku Malinka. Północna jej część położona jest na łagodnych i mocno nasłonecznionych zboczach CzuplaMalinowa. W tej części znajdują się najlepsze tereny zajęte pod uprawę rolną. Południowy obszar na stromo opadających zboczach Cienkowa jest bardziej zalesiony. Dolina ma dość luźną zabudowę mieszkalną. Znajduje się tutaj kilka większych domów wypoczynkowych, a w domach prywatnych kwatery dla turystów i wczasowiczów. Na terenach nadających się do uprawiania sportów narciarskich zbudowano wyciągi narciarskie. Ze szczytu Cieńkowa Niźniego prowadzi najdłuższa w Malince trasa narciarska o łącznej długości ok. 900 m i 200 m różnicy wzniesień. Nieco poniżej tego szczytu, na szlaku turystycznym w kierunku Zielonego Kopca, znajduje się Postrzedniańsko Polana. Należy ona do ostatnich w Beskidzie Śląskim, gdzie prowadziło się gospodarkę sałaszniczo-pasterską, charakterystyczną w przeszłości dla tych terenów.
W pobliżu Malinowa znajduje się Jaskinia Malinowska - jedyna w polskiej części Beskidu Śląskiego udostępniona dla ruchu turystycznego. W 2004 roku kilku mieszkańców Malinki przypadkowo odkryło wejście do największej obecnie znanej jaskini w Beskidzie Śląskim, nazwanej Miecharską. Jak na razie obiekt jest zamknięty dla samodzielnego zwiedzania, jednakże istnieje taka możliwość dla grup zorganizowanych.

 


 


 

 

 

 


NASZE ATUTY

 

KONTAKT Z NAMI

43-460 Wisła
ul. Fiedorowska 2
tel. +48 601 395 195
tel. +48 33 855 36 63
fax +48 33 486 71 01

mitur@mitur.com.pl